Sayfalar

18 Temmuz 2016

"Sağlıklı Fikirler Senaryo Yarışması" Kazananları Belli Oldu!

Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM) tarafından Yeşilay’ın iştiraki ile yürütülen, İstanbul Kalkınma Ajansı destekli ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün desteklediği “SAĞLIKLI FİKİRLER” senaryo yarışması sonuçları belli oldu. Yarışma, madde, tütün, alkol ve teknoloji bağımlılığı olmak üzere 4 kategoride düzenlendi.

Blogumuzun kurucularından Uğur Tatar da “Şişedeki Umutsuzluk” isimli senaryosu ile Alkol kategorisinde birinciliğe hak kazandı. 

Sağlıklı Fikirler senaryo yarışmasının her kategorisinde birinciler 3.000-TL, ikinciler 2.000-TL, üçüncüler ise 1.000-TL almaya hak kazandılar. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği  senaryo yarışması hem sinema sektöründe çalışmak isteyen gençlere hem de sektörde çalışan sinemacılara bağımlılıkla mücadele konusunda eğitim de içeren bir program dahilinde sürdürüldü. Yarışma sonuçları Yeşilay ve SETEM’in oluşturduğu alanında deneyimli jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu belirlendi.

Profesyonel bir ekip ile SETEM tarafından çekimleri gerçekleşecek senaryolar kamu spotu olarak sosyal medyada ve televizyonda gösterilecektir.

Yarışmanın Sonuçları:

ALKOL
1. Şişedeki Umutsuzluk - Uğur Tatar
2. Geç Kalma - Eray Midem
3. Hayata Tutunamamak - Hüseyin Böyük

TÜTÜN
1. Asıl Gerçek - Elif Kırmacı
2. Dumanı Üstünde Acılar - Tolga Han Erder
3. Ceza - Zafer Çaltekin

TEKNOLOJİ
1. Canım Telefonum - Emre Aran
2. Siyah & Beyaz - İlker Emon
3. Düş Peşimden - Furkan Dağlı

MADDE
1. Esaret Şarkısı - Aslıhan Yesir
2. Hayat Kırıklığı - Burak Ergin
3. Girdap - Ahmet Kılıç


0 yorum :

Yorum Gönderme